Czy przystępując do Grupy Soluma muszę zmienić formę prawną mojej firmy?

Absolutnie nie! Nie ma dla nas znaczenia, czy prowadzisz firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej czy spółki. Akceptujemy także spółki zagraniczne, np. LTD. Przystąpienie do Grupy Soluma nie oznacza konieczności zawiązania spółki z Grupą. Po prostu przejmujesz nową markę, natomiast działasz w dalszym ciągu na takich samych zasadach, jak dotychczas.

Zmiana nazwy firmy

Każdy przedsiębiorca przystępujący do Grupy Soluma musi zmienić nazwę swojej firmy, a właściwie zgłosić urzędowo drugą nazwę, którą będzie się posługiwać w kontaktach biznesowych z klientami obsługiwanymi pod szyldem marki należącej do Grupy.

Przykład:

Masz firmę „Jan Kowalski”. Przystępując do Grupy Soluma w ramach marki Soluma Finance oczekujemy, że dodasz w rejestrze działalności gospodarczej drugą nazwę, czyli „Soluma Finance Jan Kowalski”. Zgodnie z prawem możesz posługiwać się oboma nazwami , np. wystawiając faktury (na fakturze wstawiasz jedną ze swoich nazw).

Twoja firma nie traci zatem tożsamości. Nadal należy w 100% do Ciebie i działa zupełnie niezależnie, korzystając przy tym z wsparcia i prestiżu Grupy Soluma.

 

 

FAQ